TECHNICZNY KRZYŻ, KTÓRY WYSŁAŁ BITCOIN 60% NIŻEJ JEST BLISKI UFORMOWANIA

Z wyjątkiem odrzucenia w wysokości $9,500, Bitcoin utrzymał się dość dobrze w skali makro w ciągu ostatnich kilku dni. W czasie pisania tego artykułu, wiodąca Immediate Edge kryptokur waluta siedzi na poziomie $9,200, utrzymując wsparcie w regionie $8,500-9,000.

Niestety dla byków, BTC rzekomo tworzy sygnał ostatnio widziany przed spadkiem aktywów o 60% w marcu.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Zwiększa to podobieństwa między liderem rynku na początku tego roku a ceną akcji już teraz.

BITCOIN TWORZY KOLEJNE PODOBIEŃSTWO DO LUTOWEGO HAJU

Bitcoin mocno ożywił się od czasu, gdy kapitulacja wyniosła 3.700 dolarów i została ustalona podczas marcowego globalnego kryzysu płynności. Nawet po zdrowym wycofaniu się z lokalnych wyżów, aktywa pozostają o około 150% wyższe od swoich dotychczasowych niskich wartości.
Analityk zaczyna wierzyć, że kolejny spadek jest prawdopodobny, ostatnio podzielając poniższy wykres.

Pokazuje on nienazwany wskaźnik techniczny (pozornie dwie średnie kroczące), który jest gotowy do przejścia przez niedźwiedzie crossover. Krótkoterminowa średnia krocząca ma wkrótce spaść poniżej długoterminowej, co sugeruje spadek byczego rozmachu.
„Po zobaczeniu $BTC mimick $SPX tak blisko od tygodni, zachowuję prostotę rzeczy“. Czas na decyzję wkrótce z tymi średnimi kroczącymi. Bearish cross = rozpad IMO. Byki mają możliwość kontynuacji tak długo, jak długo żółty pozostaje na północ od różowego,“ wyjaśnił inwestor, który podzielił się poniższym wykresem.

Obrazek
Analiza średniej kroczącej BTC przez inwestora „FizeekMoney“ (@FizeekMoney na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Ten potencjalny crossover jest ważny, ponieważ ostatnio widziano go jako Bitcoin rozbił się z 9000 dolarów i 8000 dolarów do 3 700 dolarów w ciągu kilku dni.

Jak już wcześniej wspomniano, potencjalna zwrotnica nie jest jedyną rzeczą, którą analitycy zauważyli jest podobna między wyżem w lutym/marcu i teraz.

Inwestor, który przewidywał, że XRP osiągnie poziom 0,13 USD w 2020 roku, zanim dwa tygodnie temu podzielił się wykresem poniżej. Pokazuje on podobieństwa strukturalne pomiędzy tym okresem a chwilą obecną.

bitcoin
Analiza Bitcoin przez handlowca „Il Capo of Crypto“ (@CryptoCapo_ na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Inny przedsiębiorca przeprowadził osobną analizę, która doprowadziła go do podobnego wniosku.

DANE Z KONTRAKTÓW FUTURES OPOWIADAJĄ INNĄ HISTORIĘ

Pomimo tych wszystkich podobieństw, pozostaje jedna zasadnicza różnica: dane dotyczące kontraktów terminowych.
Jeden z techników kryptograficznych niedawno podzielił się poniższym wykresem, komentując go:

„Oto dlaczego jestem upartym bykiem. W szczytowym momencie ostatniego rajdu w lutym pojawiło się wiele bardzo wyraźnych sygnałów, że rynek został przewartościowany i wykupiony. Ale w tej chwili tak naprawdę tego nie mamy.“

Bitcoin
Dane dotyczące instrumentów pochodnych BTC/analizy rynkowe opracowane przez technika kryptońskiego „Byzantine General“ (@Byz General na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Wykres pokazuje, że stopa finansowania rynków kontraktów terminowych Bitcoin jest ujemna, podczas gdy były one na ostatnim ekologicznym poziomie.

Istnieje szczególnie inwestor, który uważa, że wykorzystanie danych z kontraktów terminowych może być złą decyzją. Ostatnio napisał w analizie:

„Jest możliwe, że skoro ta struktura Bitcoinów była bardzo punktowa, to wszyscy możemy mieć rację myśląc, że to się załamie“. Napęd spotowy pochodził z tych samych typów detalicznych Robinhood, które bezkrytycznie kupowały ryzykowne aktywa we wszystkich dziedzinach“.

Mówi, że jeśli handlowcy detaliczni wykorzystujący spoty napędzają bieżące działania cenowe na rynku Bitcoinów, dane dotyczące kontraktów terminowych mają niewielkie znaczenie.